NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt
Działanie soku NONI


9. Choroby endokrynologiczne (zaburzenia hormonalne, cukrzyce)

Endokrynologia zajmuje się brakiem równowagi hormonalnej. Hormony działają poprzez receptory ścianek komórek. To tak jakby hormony były kluczami a receptory zamkami do drzwi komórek. Noni powoduje utrzymanie pewnej harmonii hormonalnej w organizmie co ma olbrzymie znaczenie dla zdrowia człowieka. Noni działa bardzo dobrze na II typ cukrzycy, który spowodowany jest nieprawidłowym wydzielaniem insuliny w odpowiedzi na glukozę zawartą w pożywieniu, jak i zmniejsza skuteczność działania insuliny. Oznacza to, że receptory nie reagują na działanie insuliny, są zablokowane w niefunkcjonalnych kształtach.

Przez wspomaganie receptorów, Noni nie tylko obniża poziom cukru we krwi, ale zapobiega nawrotowi podnoszenia się tego poziomu. Oddaje ciału pełną możliwość regulowania poziomu cukru. Zadaniem leczenia medycznego cukrzycy II - go stopnia jest uczynienie czegokolwiek co mogłoby kontrolować i regulować poziom cukru we krwi. Sposobów jest wiele jak np.: dieta, obniżenie wagi, itp. Jednak żaden z nich oprócz obniżenia wagi (w niektórych przypadkach) nie leczy cukrzycy "Nie znam lepszego od Noni lekarstwa, które by tak dobrze działało na cukrzycę II-go typu. Przypuszczam, że Noni zapobiegnie bardzo wielu konsekwencjom tego schorzenia, takim jak utrata wzroku, zatrzymanie funkcjonowania nerek, drętwienie nóg itp. Cukrzyca I-szego typu to choroba, którą powoduje selektywne zniszczenie komórek "Beta"(wysepki Langerhansa) produkujących insulinę. Jest to inny rodzaj choroby niż cukrzyca II-go typu. Jest to choroba autoimmunologiczna, genetycznie uwarunkowana. Myślę, że Noni może pomóc w zapobieganiu cukrzycy I-go typu, aby unormować poziom cukru, glukozy tylko w przypadku kiedy cukrzyca nie jest w organizmie całkowicie uformowana. Noni pomoże insulinie, którą chora osoba zażywa na tyle, że można będzie zmniejszać dawki insuliny. W tym rodzaju cukrzycy pomoże zapobiec długoterminowym komplikacjom cukrzycowym, ale nie eliminuje jej. W innych problemach endokrynologicznych, często związanych z tarczycą, nie zaobserwowałem aby Noni było skuteczne, choć od czasu do czasu ktoś z bardzo wysuszoną skórą i obniżoną temperaturą ciała odczuwa wyraźną poprawę. W tych przypadkach potrzebna jest medyczna opieka i terapia."

Innym problemem są gruczoły wytwarzające adrenalinę, bardzo ważne dla naszego samopoczucia i przeważnie bardzo mało uwagi zwraca na nie medycyna konwencjonalna. Są to gruczoły, które pomagają nam przystosować się do stresu i przeżyć stres. Ze względu na ich budowę nie potrafią one odróżnić stresu fizycznego jak infekcja czy brak snu, od psychologicznego jak brak pieniędzy lub problemy w stosunkach międzyludzkich. W naszym szybkim trybie życia przeżywamy oba rodzaje tego stresu.

Nasze gruczoły wytwarzające adrenalinę mają wyznaczony limit ilości jej wytwarzania i kiedy zostaje on przekroczony występuje fatyga adrenalna (przyp. red. określenie stosowane w medycynie amerykańskiej). Fatyga adrenalna może powodować chroniczne zmęczenie i przyćmienie systemu immunologicznego, co prowadzi do infekcji, alergii itp. Fatyga adrenalna może być przyczyną zespołu nieprawidłowego wchłaniania z wszelkimi jego objawami. Adrenalina jest jak wielbłąd, któremu ładuje się słomę na grzbiet tak długo aż on upadnie. Wówczas zastanawiamy się która ze słomek to spowodowała - pierwsza, czy ostatnia? Wniosek jest prosty, mianowicie im więcej niepotrzebnej słomy możemy rozładować, tym większa jest rezerwa adrenaliny. Noni działa na adrenalinę w przypadkach fizjologicznego stresu poprzez poprawienie trawienia, podniesienie enzymów wątroby, wzmocnienie systemu immunologicznego, który może zapobiegać infekcjom i zharmonizować hormony. Noni zrzuca tą zbędną słomę z grzbietu wielbłąda dając nam więcej energii i pomagając obniżyć psychologiczny stres.

Fragmenty książki dr Stevena M. Halla "Noni trough your body"

Powrót Powrót

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design