NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Proponowane dawkowanie soku NoniDawkowanie soku Noni bywa różne w zależności od stanu zdrowia człowieka. W każdym przypadku należy przyjmować lekarstwa zalecone przez lekarza a sok traktować jako uzupełnienie. Przyjmowanie soku Noni nie wywołuje jakichkolwiek szkodliwych działań ubocznych. Można całkowicie bezpiecznie brać przepisane leki obserwując równocześnie funkcjonowanie swojego zdrowia i gdy nastąpi wyraźna zmiana - zgłosić to prowadzącemu lekarzowi aby podjął ewentualnie decyzję o zmianie dawkowania leków farmakologicznych lub nawet zaprzestania ich podawania - ale może to zrobić tylko lekarz.

Najskuteczniej jest przyjmować sok Noni na pusty żołądek, a przynajmniej 3 godziny po posiłku. Po wypiciu soku posiłek najlepiej zjeść dopiero po godzinie (minimum pół godziny przed śniadaniem).
Dawkowanie noni Profilaktycznie można pić sok Noni w ilości 2 łyżki stołowe
(ok. 30 ml)
rano zaraz po przebudzeniu oraz ewentualnie drugi raz na noc przed spaniem - minimum 3 godziny po kolacji. W stanach chorobowych ilość soku należy zwiększyć od 2 do kilku razy w zależności od dolegliwości.

Należy pamiętać że u jednych ludzi efekt pozytywnego działania noni pojawia się szybko, u innych potrzeba dni , bądź tygodni. Jednak aby stwierdzić jak mocno noni może pomóc należałoby pić go przez 6 miesięcy.


Przeciętne dawki doustnego stosowania soku Tahitian Noni (-dawkowanie to dotyczy tylko soku Tahitian Noni. Ponieważ inne soki mają o wiele mniejsza wartość terapeutyczną - w ich przypadku należy stosować o inne, większe dawki) wg książki Dr Neil Solomon:
"Sok noni. Jak dużo. Jak często. W jakim celu"

Dozowanie testowe - 3 dni

(dorośli powyżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 łyżka stołowa
przed obiadem 1 łyżka stołowa
(dzieci poniżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 łyżka stołowa


Dozowanie wzmacniające organizm: 1 miesiąc

(dorośli powyżej 16 lat)
przed śniadaniem 2 uncje (1 uncja = 30 mililitrów)
przed obiadem 2 uncje
(dzieci poniżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 uncja
przed obiadem 1 uncja


Dozowanie wspomagające leczenie: 2-6 miesięcy

(dorośli powyżej 16 lat)
przed śniadaniem 2 uncje
przed obiadem 1 uncja
(dzieci poniżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 uncja
przed obiadem 1/2 uncji


Dozowanie profilaktyczne 7 i więcej miesięcy

(dorośli powyżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 uncja
przed obiadem 1 uncja
(dzieci poniżej 16 lat)
przed śniadaniem 1 uncja


Dozowanie lecznicze może być inne w zależności od rodzaju choroby i jej stopnia zaawansowania.
W tym celu należy zapoznać się z książką dr Neil Solomona : "Sok Noni - jak dużo, jak często, w jakim celu."

Sok Noni można stosować także zewnętrznie w wielu dolegliwościach bólowych, różnych chorobach skórnych, zranieniach itp.
Sokiem Noni można zmywać i nacierać bolące miejsca oraz robić z niego kompresy i okłady.


Dawkowanie wg doktora Stevena Halla (fragmenty tłumaczenia książki)

"Wielu pacjentów rozpoczyna dawkowanie NONI od jednej uncji tj. 2 łyżki stołowe lub 30 ml. dziennie. Polecam aby zażywać tą dawkę, jeżeli to możliwe, pół godziny przed jedzeniem. Jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz zażywać NONI wraz z jedzeniem. Osobom nadwrażliwym, rozpoczynającym kurację proponuję zacząć od jednej łyżeczki dziennie (7,5 ml.) i zwiększać dawkę co 3 dni o jedną łyżeczkę.

W przypadku złego samopoczucia po zwiększonej dawce, wróć do poprzedniej dawki na kilka dni, a następnie znowu próbuj zwiększać dawkę o jedną łyżeczkę. Zwykle radzę swoim pacjentom aby "słuchali swojego organizmu" i dawkowali sobie taką ilość po której czują się najlepiej. Jeżeli nie chcesz polegać na swojej intuicji proponuję rozpocząć od jednej uncji (2 łyżki stołowe) przez okres jednego miesiąca.

Gdyby efekty kuracji nie były zadawalające, zwiększaj dawkę o jedną łyżkę co tydzień do czasu aż uzyskasz spodziewane efekty. Chcę podkreślić, że każdy z nas jest indywidualnością i każdy powinien sprawdzić jaka dawka jest dla niego najkorzystniejsza.

W celach profilaktycznych lub jako środek zapobiegawczy, podtrzymujący kondycję i uodparniający, proponuję 1/2 uncji (1łyżkę stołową) dziennie."

Doktor Steven Hall zaleca dawkowanie na następujące choroby: Reumatyczne zapalenie stawów, Dna moczanowa, bóle kręgosłupa, choroby neuralgiczne - 2 do 4 uncje dziennie Osłabienia, nerwice, depresje, bóle nóg - 2 do 3 uncje dziennie Zaburzenia hormonalne - 2 do 3 uncje dziennie Cukrzyca - 3 do 6 uncji dziennie Zaburzenia systemu immunologicznego oraz zespół złego wchłaniania - 4 uncje dziennie (tyle zażywa dr Hall i czuje się bardzo dobrze) Astma i alergie - 1 do 3 uncji dziennie Nowotwory - 8 do 10 uncji dziennie Jedna uncja to 2 łyżki stołowe (30 ml.)

Większość pacjentów potrafi zażywać 2 do 3 uncje w jednej dawce bez żadnych problemów. Przy wyższych dawkach polecam zwykle podzielenie dawki na poranną i wieczorną. Efekty odczuwalne są przez część pacjentów już w pierwszych trzech tygodniach (ok. 25%) .

Inni odczuwają powrót do zdrowia dopiero w czasie 6 do 8 tygodni (ok. 50%). W czasie choroby należy zażywać większe dawki aby odbudować rezerwy xeroniny, a kiedy odczujesz dostateczną poprawę zdrowia dawkę zmniejsz aby rezerwy te podtrzymać.

W profilaktyce i w celu wzmocnienia systemu immunologicznego zalecam pić jedną łyżkę stołową dziennie. Taką dawkę stosowali pacjenci bioenergoterapeuty Jana Wróbla (autora książki) z bardzo pomyślnymi rezultatami. Zgadzam się w pełni z zaleceniem doktora Stevena Halla, że dawkę należy dostosować do potrzeb i możliwości swojego organizmu. Z pewnością jedna łyżka stołowa będzie zupełnie inaczej reagować u 120 -to kilogramowego mężczyzny, a inaczej u kobiety o wadze 50 kg.

Pamiętać należy o tym, że pacjenci chorzy muszą w jak najszybszym czasie dostarczyć swojemu organizmowi elementy proxeroniny potrzebne do pokrycia zapotrzebowania na xeroninę.
Przedawkowanie nie jest szkodliwe dla pacjenta."

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design