NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Działanie soku NONIDziałanie Noni Owoc Noni zawiera w swoim składzie między innymi elementy do budowy alkaloidu zwanego xeroniną, spełniającego w naszym organizmie niezwykle ważną rolę. Wzmacnia ona więź między komórkami, która spełnia niebagatelną rolę w budowie i odbudowie tkanki. Zawiera również antyoksydanty, polisacharydy, i wiele innych składników które posiadają zdolność przetwarzania tkanek nowotworowych w normalne komórki oraz stymulują system immunologiczny. Dr Steven M. Hall podaje w swojej książce pt. "NONI trough your body" przykłady stosowania Noni w swojej praktyce i wyjaśnia zasady działania na następujące schorzenia:
  1. Choroby układu pokarmowego
  2. Choroby wątroby
  3. Choroby systemu immunologicznego

  4. Choroby krwioobiegu
  5. Choroby systemu oddychania
  6. Choroby centralnego układu nerwowego
  7. Choroby ginekologiczne i układu moczowego
  8. Choroby układu kostnego i mięśniowego
  9. Choroby endokrynologiczne (aaburzenia hormonalne, cukrzyce)
  10. Choroby skóry
Efekty uboczne

Czasami u niektórych pacjentów zdarzają się nieprzyjemne efekty uboczne, będące skutkiem zażywania NONI. Wysypka, niemiły zapach ciała, biegunka, bardzo rzadko bóle głowy i mdłości. Są one efektem oczyszczania organizmu z toksyn i w tych przypadkach trzeba się z takimi objawami pogodzić. Nagrodą za to jest szybki powrót do zdrowia. Jeżeli biegunka trwa dłużej, należy wówczas zmniejszyć dawkę aby doprowadzić organizm do równowagi. Reakcje alergiczne na NONI prawie w ogóle nie występują. Jak wcześniej stwierdził dr Hall, zażywanie NONI razem z zaleconymi przez lekarzy lekarstwami zwiększa skuteczność działania leków.

Podsumowanie

W języku hawajskim "noni" znaczy wmieszać w coś... Niewątpliwie znaczenie to ma jakiś sens, skoro polinezyjscy zielarze w swoich praktykach zawsze stosowali NONI jako podstawę leczenia chorego, a następnie uzupełniali o inne zioła potrzebne dla danego schorzenia. Cytat z książki doktora Stevena Halla "NONI jest bardzo bogatym źródłem składników budulcowych niedawno poznanej xeroniny. Wiele aspektów współczesnego życia zmniejsza naszą własną zdolność produkcji xeroniny. Bez odpowiedniego poziomu xeroniny nasze organizmy nie mogą dokładnie regulować biochemicznych reakcji lub komunikacji międzykomórkowej. Z tego powodu nasze procesy komórkowe są na tyle niezależne, że kombinacje procesów naszego organizmu rozpadają się. Pożytki z zażywania NONI są dla naszego organizmu tak wielkie, że sugeruję wszystkim: Masz jakieś problemy zdrowotne - to daj szansę NONI przez 90 dni. Nawet jeżeli Twój główny problem nie jest związany z brakiem xeroniny i nie każdy problem zdrowotny polega na wspomaganiu xeroniny, to NONI może spowodować poprawę funkcjonowania Twojego organizmu."

Przedstawione fragmenty pochodzą z książki dr Stevena M. Halla "Noni trough your body"

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design