NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Działanie soku NONI3. Choroby systemu immunologicznegoNoni zwiększa efektywność enzymów i pobudza komunikację między komórkami. Dr Steven Hall podzielił zaburzenia systemu immunologicznego na 5 grup: infekcje, alergie, autoimmunologiczne choroby, nowotwory i zapalenia. (poniżej tłumaczenia z książki)

Infekcje

"Noni pomaga systemowi immunologicznemu utrzymać wszystkie infekcje pod kontrolą. Już wspominałem o drożdżach i pasożytach, które atakują jelita. Noni jest także bardzo dobre na infekcje skóry, szczególnie kiedy zaaplikowane jest zewnętrznie. Pomaga na różnego rodzaju czyraki, owrzodzenia i ropnie. Miałem wiele młodych ludzi w mojej praktyce, którzy mogli zażywać antybiotyki dopiero z chwilą kiedy zaczęli stosować Noni. Działa ono na wirusy z rodziny herpes, które powodują wysypki na ustach. Pomaga ludziom cierpiącym na chroniczne zmęczenie. Młoda 19-to letnia kobieta chorowała 18 miesięcy i mimo moich wysiłków objawy choroby nie ustępowały. Nadal była zmęczona, mocno się pociła, odeszła z uczelni, straciła pracę i z powrotem zamieszkała z rodzicami. Zaleciłem jej używanie soku z Noni. Po upływie jednego tygodnia jej matka zadzwoniła do mnie i oznajmiła, że zdrowie córki powróciło do normalnego stanu. Do dzisiejszego dnia jest zdrowa. Wiemy, że Noni pobudza produkcję komórek T oraz wspomaga aktywność komórek zabijających NK. Ma to szczególne znaczenie przy infekcjach HIV. Lekarze w głównych centrach zdrowia studiują Noni aby lepiej zrozumieć pożytki które Noni przynosi ludziom w walce z chorobą AIDS. Sok Noni jest także współzależny z różnymi innymi produktami znanymi z tego, że wspomagają system immunologiczny. Kiedy ja czuję u siebie początek choroby, a od czasu gdy zacząłem zażywać Noni zdarza się to bardzo rzadko, biorę dwie uncje Noni z echinacea lub astragalus i następnego dnia czuję się wspaniale."

AlergiePoza zapaleniami alergie są jeszcze jedną kategorią immunologicznego zamieszania. Oznaczają, że system immunologiczny jest zbyt aktywny, zbyt pobudliwy. Noni poprawia wydajność systemu immunologicznego na tyle aby rozpoznawał szkodliwe od nieszkodliwego. Miałem wielu pacjentów, którzy mówili mi po zażyciu Noni : nie mam już alergii na wiosnę. Alergie spowodowane żywieniem też często są likwidowane.

Choroby autoimmunologicznePrzykładem autoimmunologicznych chorób jest: Dna moczanowa, reumatyczne zapalenie stawów, choroba Crohna, egzema, niektóre zaburzenia tarczycy oraz wiele innych. W większości przypadków medycyna konwencjonalna nie wie dlaczego system immunologiczny zaczyna atakować zdrowe tkanki. Wiemy, że proces często zaczyna się po głównym, zasadniczym ubytku, po okresie stresu lub infekcji a także wszystkich znanych przyczynach syndromu złego wchłaniania. W mojej praktyce, zanim poznałem Noni osiągałem dosyć duże sukcesy w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Po zastosowaniu Noni wraz z lekarstwami mój sukces był znacznie większy.

Nowotwory"Nowotwory są jeszcze jedną kategorią chorób związaną z zaburzeniami immunologicznymi. Przykro mi oświadczyć, że Noni nie jest magicznym lekarstwem na wszystkie rodzaje nowotworów. Wielu pacjentom pomogło znacznie i codziennie słyszę o nowych przypadkach gdzie Noni ludziom pomogło, ale kto może przepowiedzieć lub zagwarantować komu pomoże? Działanie Noni jest tak głębokie i jest on lekiem tak bezpiecznym, że każdy pacjent z nowotworem powinien Noni spróbować. Stale obserwowałem jak Noni zmniejsza wpływy efektów ubocznych chemoterapii i naświetlania. Widziałem kiedy pomagało bardzo w gojeniu ran po operacjach. W wielu przypadkach widziałem jak Noni zmniejsza rozmiary guzów. Pacjenci którym Noni bardzo pomogło zażywali po 8 do 10 uncji dziennie. Nieraz zajmuje to miesiąc i więcej by doprowadzić do tak wysokiej dawki. Jest to zależne od indywidualnej reakcji pacjenta na sok. Podsumowując stwierdzam, że Noni jest bardzo wielką pomocą w konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metodach leczenia nowotworów. Myślę, że największą zasługą Noni jest wzmacnianie systemu immunologicznego i zapobieganie chorobom nowotworowym."

Obrzęki i zapaleniaObrzęki i zapalenia są jeszcze kolejnymi schorzeniami, które ma ścisły związek z systemem immunologicznym. Proces puchnięcia jest pierwszą oznaką zwalczania infekcji i leczenia ran. Pożywienie które jemy, często wskutek braku dokładnego dogrania złożonych reakcji, powoduje łatwe puchnięcie i trudne gojenie. Noni daje ciału z powrotem "mądrość" niczym mądry czarownik, który pokazuje jak wszystko prawidłowo ustawić. Obserwowałem działanie Noni, które niwelowało obrzęki spowodowane różnymi przyczynami i dlatego uważam, że jest bardzo efektywne i sukces w takich przypadkach jest do przewidzenia. Jak widać system immunologiczny jest bardzo ważny w naszym organizmie, który może zrobić wiele aby polepszyć i podtrzymać zdrowie.

Fragmenty książki dr Stevena M. Halla "Noni trough your body"

Powrót Powrót

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design