NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Działanie soku NONI6.Choroby centralnego układu nerwowego"...Obserwując działanie Noni w innych częściach naszego ciała (głowa) możemy potwierdzić korzystny wpływ na schorzenia mózgu. Wszystkie neurotransmitery które znamy, pracują poprzez receptory ścian komórek. Aby wspomóc działanie tych receptorów, a tym samym trzeźwo myśleć i ustabilizować samopoczucie możemy uczynić to przez zażywanie Noni, które wspomaga wydzielanie serotoniny. Skutecznie pomaga ono w depresjach i problemach ze snem. Mam wielu pacjentów, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali stosowania lekarstw antydepresyjnych, a innym ustąpiły różnego rodzaju bóle głowy.

Wiele migren ma ścisły związek z alergiami, a skoro Noni pomaga leczyć alergie, tym samym leczy jej skutki. Pomaga bardzo w likwidacji stanów zapalnych i zakażeń zatok, które również często bywają przyczynami bólów głowy. Rozluźnia skurcze mięśni, a także likwiduje bóle głowy wywołujące te skurcze. Pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, które również mogą być przyczynami bólów głowy. Warto wspomnieć jeszcze o endokryninie i układzie rozrodczym, gdzie na przykładzie mojej żony zaobserwowałem likwidację problemów związanych z miesiączką.

Nastąpiło to dzięki Noni poprzez harmonizowanie hormonów, poprzez reakcję wątroby lub inny organ który wpłynął pozytywnie na receptory hormonalne. U dzieci mających problemy z nauką, problemy z koncentracją, zauważyłem radykalne zmiany po zastosowaniu Noni, które ma olbrzymi wpływ na system nerwowy, a który my dopiero zaczynamy rozumieć.

Polinezyjczycy używają soku Noni do wyczyszczenia trucizn z mięsa ryb, jako bardzo mocną antytoksynę. W południowych częściach Stanów Zjednoczonych żyje żaba, która posiada bardzo mocne toksyny. Psy które zjedzą taką żabę zdychają w ciągu kilku minut z konwulsji i zapaści centralnego układu nerwowego. Pewna kobieta w Arizonie opowiadała mi jak dzięki Noni uratowała swojego psa. Kiedy zauważyła fakt zjedzenia żaby przez jej ukochanego psa, a następnie reakcje będące tego skutkiem, udało jej się wlać pół butelki Noni do pyska zwierzęcia. Natychmiast udała się z nieprzytomnym psem do weterynarza. Weterynarz stwierdził, że pies teraz śpi i na pewno będzie żył. Faktycznie okazało się, że po kilku dniach pies całkowicie wyzdrowiał.

Noni pomaga w procesie regeneracji nerwów. Przykładem jest problem z moją lewą nogą (w dalszej części opiszę ten przypadek). Wielu pacjentom powracało czucie w organach w których utracili go w wyniku uszkodzenia nerwu. Kiedy zaczynałem studia nad Noni, miałem nadzieję, że Noni okaże się nowym lekarstwem na SM (stwardnienie rozsiane). Rozmawiałem z pacjentami którzy twierdzili, że Noni pomogło odzyskać im pewne funkcje neurologiczne. Dopiero długoterminowa obserwacja naturalnego rozwoju SM musi wykazać czy Noni rzeczywiście pomaga na to schorzenie. Moje obserwacje wykazały, że pomaga na bolesne skurcze mięśni, w zakażeniach pęcherza, i w wielu innych wyżej wspomnianych chorobach, ale nie mogę definitywnie potwierdzić faktu zatrzymania i zawrócenia postępu choroby SM. Teoretycznie jest to możliwe, dlatego warte jest spróbowania przez ludzi cierpiących na SM

Fragmenty książki dr Stevena M. Halla "Noni trough your body"

Powrót Powrót

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design