NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Proponowane dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Cukrzyca

- opinie o dziłaniu soku noni

Mam 29 lat. W sierpniu 2004r miałem wypadek samochodowy, w wyniku którego nastąpiło zmiażdżenie stawu barkowego w lewej ręce, i części łopatki, miałem mnóstwo ubytków kostnych i kilka złamań w tej ręce, złamanie obojczyka. Rana ręki była dość głęboka i strasznie zainfekowana. Podczas badań po wypadku okazało się że mam również cukrzycę - cukrzyca I typu. Lekarze przez około 2 tygodnie próbowali mi "zbić" bardzo wysoki poziom cukru (ponad 300 jednostek mg/dl), ale nic z tego nie wychodziło. Efekt tego był taki, że rana ręki nie chciała mi się goić, strasznie się paskudziła, zrobił się stan zapalny kości; groziła mi amputacja tej ręki. Dostawałem bardzo silne leki przeciwbólowe. W szpitalu miałem też problemy ze snem. Po ponad dwóch tygodniach po wypadku zacząłem pić sok Noni z Tahiti (3 uncje dziennie). Już po kilku dniach picia soku zacząłem lepiej spać, bez korzystania ze środków nasennych; ból rany też był mniejszy, miałem więcej energii. Po około tygodniu picia soku powoli zaczął spadać mi poziom cukru. Lekarze też powiedzieli, że ta rana w ręku w końcu zaczyna się goić. W chwili obecnej biorę 2 razy dziennie tylko długo działającą insulinę "Humulin N", i cały czas piję sok Noni z Tahiti (tylko mniejszą dawkę). Poziom cukru we krwi znacznie spadł i się ustabilizował. Ostatnie prześwietlenie ze stycznia 2005r pokazało, że ubytki kostne dobrze się wypełniają.
Dariusz P. , POLSKA marzec 2005


Mam cukrzycę i pijąc sok noni poziom cukru we krwi obniżył się w ciągu trzech miesięcy od 7.4 do 6.0. Już nie łapią mnie także skurcze w nogach. Otwarte owrzodzenia na piętach które miałam od dziesięciu lat - znikło!
Unni H., NORWEGIA 21 kwiecień 2001


Jestem zależnym od insuliny dorosłym cukrzykiem [cukrzyca Mellitus typ II]. Dwa tygodnie temu [14 Sierpnia 2001] we wtorkowy wieczór kupiliśmy naszą pierwszą butelkę noni. Zacząłem tego samego wieczora pić 2 uncje soku dwa razy dziennie. W sobotę 25 sierpnia zauważyłem, że nie potrzebuję już brać tyle insuliny co zwykle. W niedzielę wieczorem (26.08) powiększyłem dawkę do 3 uncji dwa razy dziennie. W niedzielę i poniedziałek w nocy musiałem wstawać z łóżka z powodu niskiego poziomu cukru we krwi [moje ciało budzi mnie kiedy to się dzieje]. Musiałem zjeść coś słodkiego ponieważ miałem zbyt dużo insuliny w moim organizmie. Już przecież zmniejszyłem dawkę insuliny którą brałem.
Właśnie wczoraj na stronie nonitestimonials.com przeczytałem następujący komentarz Dr. Stephen Halla , M.D., "Noni normalizuje funkcję receptorów ścianek komórek i wiele osób z mojej praktyki z cukrzyca typu II jest wyleczona." Jestem zdumiony!! Jeszcze potrzebuję brać insulinę, ale czas pokaże kiedy będę mógł przestać. Poczekam !!

10 sierpień 2002 prawie rok później – coraz więcej zdumiewających wyników!!
Parę miesięcy po tym jak pisałem pierwszą cześć powyższego opisu, zauważyłem, że zaczęło mi powracać czucie w niektórych rejonach moich stóp, które miały poważny defekt nerwów [neuropatia cukrzycowa]. Zacząłem odczuwać chodząc boso po podłodze, czy jest ciepła czy zimna – co się nie zdarzało przez kilka poprzednich lat.
Kilku lat temu wziąłem udział w badaniach w University of Texas Southwestern Medical School , która kontynuowała badania europejskich specjalistów – aby zatrzymać bądź zmniejszyć chorobę nerwów w moich stopach. Po tych badaniach stan choroby pogarszał się. Myślałem że nerw "umierał" i nie ma żadnego sposobu aby przywrócić jego funkcje. Sok noni udowadnia że konwencjonalna mądrość medyczna jest niestety często w błędzie. Nie mam jeszcze pełnego czucia w stopach i nie wiem czy kiedykolwiek będę miał, ale poprawa funkcji nerwów trwa. Kiedyś nie mogłem utrzymywać równowagi stojąc w ciemności albo z zamkniętymi oczyma. Jeśli chcesz wiedzieć - wiele nerwów na spodzie naszych stóp dostarcza mózgowi z sprzężeniem zwrotnym, potrzebne dane do utrzymywania równowagi. To sprzężenie zwrotne było znacznie zmniejszone w moim przypadku. Ale około dwa miesiące temu – w czerwcu 2002 – nagle odkryłem , że już nie muszę opierać się o ścianę kiedy zamykam oczy podczas mycia głowy. Ile piję soku noni? Zwykle dwie uncje przed spaniem i trzy uncje przed śniadaniem. Jeżeli jestem chory albo podczas stresu, mogę pić uncję albo dwie co godzinę. W tym czasie nie zmniejsza się moje wymaganie na insulinę, którego doświadczałem roku temu, ale wtedy piję sok aby mój organizm korzystał z innych pozytywnych skutków zdrowotnych soku noni.
Tom R., USA 10 sierpnia 2002 tomreese@tahitiannoni.com


W maju w wieku czterdziestu sześciu lat stwierdzono u mnie cukrzycę. Cukier we krwi miał wysoki poziom co wymagało zażywania pigułek. Ponieważ byłem na systemie żywienia opartym na kilku produktach, nie chciałem robić ćwiczeń i stosować diety. Jednak trzy tygodnie temu byłem na ścisłej diecie i produktach, które zmniejszyły poziom cukru do wysokości 9. Trzy tygodnie temu zacząłem picie 3 uncji soku noni dwa razy dziennie. By spróbować działanie tego produktu, przestałem brać inne dodatki żywieniowe. W tym samym czasie rozpocząłem podróż i musiałem zupełnie zrezygnować z diety. Jadłem szybko, gotowe jedzenie i żywność hotelową o różnych nieokreślonych porach. Podczas tych trzech tygodni poziom cukru w mojej krwi nie rósł... spadł do 8 a odczyty które dokonałem przez dwa ostatnie ranki wynosiły 7.8. Nie miałem czasu na ćwiczenia podczas podróży i w ten sposób uwierzyłem w działanie tego produktu. Każdy musi wypróbować na sobie wielkość dawki soku aby uzyskać wymagane wyniki. Dla mnie 3 uncje dwa razy dziennie to dobra dawka. Pracuję wiele godzin w różnych strefach czasu, ale śpię zdrowo i budzę się odświeżony. Jestem bardzo podekscytowany tym produktem, dzięki któremu m.in. ograniczyłem wydatki na inne odżywki i teraz wydaję 1/5 poprzednich kosztów. Czasem jestem zdziwiony … gdzie był ten produkt przez całe moje życie???
J. Morgan, Canada 27 września 2002


Moja siostra cierpiała na cukrzycę ( cukrzyca typu II ) . Była na dializie przez cztery lata. Dzięki noni zmniejszała dawki insuliny i innych leków i w końcu mogła wstrzymać ich używanie. Siostra jest bardzo wdzięczna noni.
Ana R., USA 30 czerwca 2000


Mój 57-letni ojciec jest cukrzykiem od 25go roku życia. Prawie rok temu miał wylew który sparaliżował lewą część ciała. Zażywając leki przepisane przez doktora i przestrzegając nadzwyczaj ścisłą dietę, jego stan powoli się poprawiał. Powoli wracał do sił. Mógł już stać i powoli chodzić pod nadzorem. Niemal miesiąc temu przyjaciel wprowadzał mnie w temat soku noni. Ojciec zaczął picie soku i w ciągu pierwszego tygodnia poziom cukru we krwi znacznie się obniżył. Może zmniejszać ilość insuliny którą musi sobie codziennie wstrzykiwać. Teraz czuje się i wygląda znacznie lepiej i ma mniej problemów ze spaniem.
Annkawa, 10 kwietnia 2002


Sok noni ma kwaskowaty smak ale bardzo mi pomaga na cukrzycę. Jestem dziewięciolatkiem i mam cukrzycę. Sok bardzo mi pomógł. Kiedy poziom cukru we krwi mi się podnosi się moi rodzice od razu dają mi uncję soku noni i poziom cukru powraca do normy.
Erick S., Meksyk, 21 kwietnia 2001


Po ponad 3-letniej walce mojego wuja z cukrzyca dałem mu sok noni i po 3 miesiącach poziom cukru we krwi się unormował. Wcześniej było z nim tak źle że musiano mu amputować lewą nogę z powodu gangreny. Z pewnością mógłby uratować nogę gdyby znał sok noni wcześniej.
Francis W., Singapur 29 marca 2000


Mam cukrzycę ( cukrzyca typu II ) z poziomem cukru we krwi w granicach 207. Po czterech tygodniach picia soku noni miałem stwierdziłem, że cukier w mojej krwi wynosił 66 i 74 (w dwóch różnych dniach). Lekarz zmniejszył dawkę glyguride z 15 mg do 5 mg i pozwolił mi rezygnować z dawki popołudniowej jeżeli poziom cukru we krwi będzie niski. Teraz poziom nigdy nie przekracza 100.
John U., USA 21 kwietnia 2001


Według tego co powiedziała mi przyjaciółka, jej brat, który jest cukrzykiem, czuł mrowienie w okolicach trzustki po około 15 dniach picia soku noni. A po 30 dniach przestał brać insulinę. Dziękuję Bogu za ten cudowny produkt!
Marc R., USA 20 września 2001


Po pierwszych trzech miesiącach picia soku noni opanowałam mój ciągły stres. Bóle pleców stały się łagodniejsze. Córeczka mająca trzy latka jest silniejsza a mój poziom cukru we krwi spadł od 138 do 109. Kocham ,,suplement noni'' do skóry. Używam go często sama i w przypadku urazów u mojej małej dziewczynki. Dwa tygodnie temu stłukła sobie kolano i natychmiast użyłam na to skórny ,,suplement z noni''.
Supada M., Tajlandia 7 luty 2003 supada@tahitiannoni.com


Odkąd usłyszeliśmy o soku noni nasze życie stało się bardziej ekscytujące. Cukrzyca mojej żony poprawiła się wręcz dramatycznie. Jej doktor powiedział nam w grudniu 1997r, że Estera może zapaść w śpiączkę jeśli nie będzie się leczyć. Poziom cukru we krwi wynosił ponad 600 punktów. Zdecydowała się na codzienne picie soku noni i wróciła do doktora w marcu 1998. Wyniki były zdumiewające. Jej poziom cukru wynosił 189 punktów dzięki sokowi noni.
Paul A., USA 11 kwietnia 2001


Mój przyjaciel poradził mi bym piła sok noni poleciła go moim rodzicom. Moja mama jest cukrzykiem i miała poziom cukru we krwi 227. W lutym była w szpitalu ponieważ miała atak serca. Po trzech tygodniach poziom cukru spadł do 127 a tydzień później do 90. Teraz wynosi 70. Sok noni jest darem dla mojej rodziny. Dziękuję soku noni.
Vipa, Tajlandia 16 maja 2003 vipa@tahitiannoni.com


Mam na imię David i mam 38 lat. Byłem cukrzykiem zależnym od insuliny od czwartego roku życia. Astmę zdiagnozowano 15 lat temu. Dwa lata temu zachorowałem na anginę i 6 miesięcy później miałem angioplastykę z powodu choroby serca. Trzy miesiące później, miałem operację na otwartym sercu z wykonaniem 4 bypassów. Podczas gdy blokady głównych tętnic były ominięte, wszystkie moje małe tętnice zaopatrujące organizm w krew były też blokowane. Nigdy jednak nie pozwoliłem moim chorobom przygnębiać mnie i żyłem nadzwyczaj pełnym życiem. Będąc młodym żonatym mężczyzną z czwórką małych dzieci, kiedy wszyscy lekarze mówili mi, że nie ma żadnej nadziei nie wpadłem w depresję. Uważałem że warto walczyć o życie i robić wszystko aby nie przelatywało między palcami. Około 2 miesiące temu poznałem sok noni poprzez mojego przyjaciela - Faye z Australii. Zacząłem picie soku utrzymując dawkę 1 uncji dziennie. Niebawem zauważyłem, że niektóre obszary mojego zdrowia zaczynają się polepszać. Z powodu natury i ilości tabletek, które musiałem codziennie zażywać, oddawanie moczu stało się zarówno trudne jak i bolesne. Sok noni poprawił to - nie w znacznym stopniu, ale na pewno dostrzegalnym. Mogłem także zmniejszyć o około 20% dawkę insuliny każdego dnia. Najbardziej znacząca zmiana we dokonała się w moim umyśle, i ogólnym zdrowiu. Następną najbardziej oczywistą rzeczą która musiałem zrobić to zwiększenie dawki soku z 1 uncji do 3 uncji dziennie. Korzyści zdrowotne także wzrastały. Problemy z moczem są dużo łagodniejsze, jeszcze nie całkowicie ale najmniej w 60% lepsze. Zmniejszyłem dawkę insuliny o około 40%. Moje widoki na przyszłość są o wiele bardziej pozytywne. Byłem przygnieciony przez moją chorobę i potężną ilość leków. Sok noni pomógł mi z powrotem złapać kontrolę nad moim życiem co spowodowało, że poczułem się lepiej i otwierało mój umysł do spojrzenia dalej niż na konwencjonalne leki.
Zachodnie leki są bardzo dobre, uratowały miliony ludzi, ale mają też wiele ograniczeń i problemów takich jak szkodliwe skutki uboczne. Ostatnio rozpocząłem wegetariańską dietę w połączeniu z piciem soku noni. Mimo iż ją dopiero zacząłem, już mogłem zmniejszyć ilości leków przeciwbólowych. Jestem pełen nadziei, że przyjdzie czas, że będę mógł odłożyć wszystkie przeciwbólowe tabletki a przede wszystkim leki na serce. Dziękuję Bogu za stworzenie noni, które było punktem startowym lepszego zdrowia i lepszej jakości życia dla mnie i mojej rodziny.
David J., Nowa Zelandia 23 września 1999


Jestem cukrzykiem od osiemnastego roku życia. Teraz mam 44 lata. Pijąc sok noni zmniejszyłam dawkę insuliny z 70 jednostek do około 32 jednostek. Pracuję nad tym aby jeszcze zmniejszyć! Mam najwięcej energii ze wszystkich moich współpracowników.
Tina P., USA 21 kwietnia 2001


W 1998 stwierdzono u mnie cukrzycę ( cukrzyca typu II ). Zasugerowano żebym uczęszczała na spotkania dyskusyjne o cukrzycy. Dowiedziałam się tam o strasznych efektach choroby , które mogą się zdarzyć. Byłam tylko na dwóch spotkaniach ponieważ mnie przestraszyły. Opowiedziałam moją historię przyjacielowi, który pracuje w Stanach Zjednoczonych a on przysłał mi email z informacją że wyśle mi skrzynkę soku noni. Otrzymałam ją w czerwcu 1998 w czasie kiedy sok jeszcze nie był dostępny w Australii. Poczytałam o soku w internecie i informacje zdawały się być bardziej pozytywne niż jakiekolwiek inne informacje które dostawałam z różnych innych źródeł, włącznie z moim doktorem. Nie brałam innych leków i zanim skończyłam trzy butelki mój poziom cukru spadł. Wtedy powiedziano mi , że sok noni z Tahiti jest już dostępny w Brisbane. Od tego czasu kupuję go stamtąd i poziom cukru we krwi utrzymuje się w granicach 5 do 6. Jestem od ubiegłego roku mężatką i kiedy odwiedziłam razem z mężem jego doktora, Max poprosił, żeby on zrobił próbę na moją cukrzycę. Po próbach stwierdził zdecydowanie że nie mam cukrzycy. Pytał mnie o próby które miałam w 1998r i nie mógł znaleźć wyjaśnienia dlaczego moja cukrzyca to już historia. Powiedziałam mu o noni a on odpowiedział, że powinnam go nadal pić. Kontynuuję okresowe badania i jestem przekonana że sok noni może pomóc wielu ludziom na bardzo wiele problemów. Proszę o emaile i w odpowiedzi będę wysyłać dużo mojej wiedzy o tym wspaniałym odżywczym soku.
Marre T., Australia, 14 grudzień 2002 nonimax@onthenet.com.au


Niedawno stwierdzono u mnie wysokie ciśnienie krwi. Nigdy nie chorowałem a jedynym lekiem który brałem w życiu była aspiryna. Kiedy zacząłem picie soku - 2 uncje rano i 2 uncje wieczorem, moje ciśnienie krwi wróciło do normalnego po trzech tygodniach. Nie biorę żadnych leków od pięciu tygodni. To ekscytuje! Mój szwagier miał cukrzycę - jego poziom cukru we krwi spadł z 10.5 do 6.5 w ciągu czterech dni. Jest naprawdę szczęśliwym człowiekiem.
Jean C., Canada, 30 czerwca 2000


Po piciu soku noni przez sześć miesięcy, rzuciłem palenie nawet bez myślenia o tym - bez żadnego problemu przede wszystkim! Też problemy z jelitami zaczęły stopniowo łagodnieć i oddalać się. Ciśnienie krwi obniżyło się znacznie i cukrzyca typu II powoli słabnie (zmniejszają sie objawy). Mogę również znów się cieszyć kieliszkiem czerwonego wina!
Mike P., GBR kwiecień 2001


Powrót Powrót                                                                                            Kontakt

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez oknsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Naturalne Suplementy  |   Portal - naturalne sposoby na zdrowie Design