NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Aktywne składniki zawarte w NONI

Dr Heinicke wierzy, że NONI normalizuje prawidłowe funkcjonowanie komórek poprzez dostarczanie do ciała istotnych biochemicznych komponentów, jak np. proxeronina, które komórki naszego ciała gromadzą.

Xeronina wykazuje pozytywny wpływ na komórki, przez co wiele ludzki ma lepsze samopoczucie. Zrozumienie tego, w jaki sposób następuje biosynteza ma kluczowe znaczenie dla zrozumienie jak działa thaitańskie NONI.

W 1950 roku Dr Heinicke przeprowadził badanie, podczas którego odizolował materiały krystaliczne, które nie należały do żadnego związku chemicznego. Po kilku latach, Dr Heinicke uświadomił sobie, że materiał krystaliczny stanowi bardzo istotny składnik syntezy xeroniny. Wreszcie uświadomił on sobie także, że owoc NONI jest najlepszym źródłem krytycznych, ważnych składników.

Dr Heinicke uważa, że xeronina pełni dwie podstawowe funkcje w żywych komórkach. Xeronia mając sztywną, surową strukturę może dostarczać poprzez szczeliny komórkowe specyficzne białka. Białka te mogą stać się bardziej "elastyczne", a przez to mogą mieć także dużo mocniejszą strukturę. Xeronina może również umożliwiać gromadzenie się białka w ogromnych ilościach, a także gromadzenie się wody w ciele człowieka, dzięki czemu składniki te mogą być wykorzystane do różnego typu chemicznej, mechanicznej i elektrycznej pracy/działań. Działania te umożliwiają normalnym komórkom 'pracować" dużo skuteczniej, efektywniej, a także pomagają zniszczonym komórkom odbudować się.Związki Proxeroniny-Xeroniny w NONI

Najbardziej obiecującą substancją odnalezioną w NONI jest proxeronina, która wewnątrz ciała zostaje przetworzona w xeronię, która jest krytycznym bichemicznym związkiem zaangażowanym w szeroki zakres normalnych bichemicznych reakcji. Proxeronina dostając się do krwi umożliwia komórkom produkcję xeroniny. Xeronina zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych, opuchlizn i bólu.

Głównym składnikiem zaangażowanym w proces biosyntezy xeroniny jest proxeronina, proxeronaza - enzym potrzebny do biosyntezy xeroniny - i serotonina. Twoje ciało składa się z tych składników, ale powstawanie proxeroniny jest ograniczone.Oto jak Dr Heinicke przedstawia proces biosyntezy xeroniny:

Pod wpływem normalnych ruchów wątroba gromadzi proxeroninę. Co około 2 godziny, mózg wysyła sygnały do wątroby, by ta udostępniła pewną część proxeroniny. Różne organy w ludzkim ciele wchłaniają z krwi pewną ilość proxeroniny, która jest wystarczająca do produkcji takiej ilości xeroniny, jaka wystarczy organizmowi. Normalnie, komórki zawierają wystarczającą ilość innych składników biochemicznych niezbędnych do syntezy xeroniny - generalnie rzecz biorąc, tylko proxeronina dostarczana jest w szbkim, krótkim, czasie.

Wszystko jest w porządku do momentu, gdy organizm zaczyna wykazywać większe wymagania dotyczące xeroniny. W tym okresie, w takim przypadku, może pojawić się stres.

Zażywanie xeroniny jest szczególnie zalecane w przypadku występowania częstych problemów ze zdrowiem, zarówno zdrowiem fizycznym jak i emocjonalnym, przy wystąpieniu infekcji grzybicznych i toksycznych. Zapotrzebowanie na ten środek wzrasta dramatycznie szybko.

Zwykle w wątrobie nie występuje wystarczająca ilość proxeroniny, tak by mogła ona być dostarczona do komórek.

By wyleczyć chore tkanki dostarczające proxeroninę i serotoninę, należy stosować NONI, który jest bardzo dobrym środkiem, który zawiera dużą ilość proxeroniny.Xeronina, serotonina i depresja.

Inna właściwość gojąca i łagodząca NONI pochodzi ze związków serotoniny. Taintański NONI jest jednym spośród 80 rodzajów medykamentów, które wykazują najwyższą skuteczność i które posiadają dużą ilość serotoniny, przywracającej zdolność i chęć do życia. Szczególnie zainteresowałem się właściwościami serotoniny podczas moich praktyk i studiów w Szkole Medycznej i Szpitalu Johna Hopkinsa. Widziałem kilku pacjentów, którzy po zażyciu serotoniny nie popadali już w stany depresyjne, przestali cierpieć na migreny.

Jednak u kilku spośród ww. pacjentów miało mdłości, biegunki, zawroty głowy, odczuwało niepokój, a nawet arytmię i nieregularne bicie serca.

Dr Heinicke informował, że wiele osób cierpiących na depresję, po wypiciu soku NONI, poczuło znaczną poprawę. Dr Heinicke poinformował mnie również, że wpływa on na ustabilizowanie nastroju.

Zauważył on także, że NONI pomogło wielu osobom cierpiącym na różnorodne uzależnienia. Opowiedział mi on o żonie lekarza, która kiedyś chciała rzucić palenie. Jej działania nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu. Po ciągłym zażywaniu NONI, nieprzerwanie przez okres 2 tygodni, zaprzestała ona palenia. Obecnie jest ona wolna od papierosów już od ponad roku.

Dr Heinicke i inni lekarze również zauważyli, że są osoby, które nie potrafią uwolnić się od uzależnienia, takiego jak: alkohol, kokaina, marihuana, heroina.

Obecnie wielu naukowców uważa, że serotonina jest istotnym składnikiem stosowanym do podczas biosyntezy xeroniny.

Spośród ponad 10 000 osób zażywających NONI, 92% osób poinformowało, że po zastosowaniu NONI zauważyli wyraźny wzrost energii, natomiast 72 % osób wykazało, że po zastosowaniu NONI potrafią oni jasno myśleć.

Stosowanie NONI zaleca się m.in. w następujących przypadkach:
 • Zachorowania na cukrzycę typu 2
 • Zmienność nastrojów
 • Infekcje
 • Choroby układu pokarmowego, problemy z trawieniem
 • Stany zapalne
 • Problemy z układem oddechowym
 • Problemy ze skórą i włosami
 • Choroby nowotworowe
 • Złamania kości
 • Choroby wątroby
 • Astma
INNE ZASTOSOWANIA XERONINY:

Proxeronaza - inny składnik NONI, należy do enzymów zwanych lizosomami. Podczas dyskusji dotyczących związków xeronina-NONI, uprościłem bardzo skomplikowany system, w którym wiele różnych reakcji zachodzi jednocześnie. Dr Heinicke na początku dał nam biochemiczne podstawy dotyczące określenia związku xeronina-NONI. W chwili obecnej Dr Gerson pomoże nam w określeniu klinicznych związków xeronina-NONI. Dr Gerson stoi na stanowisku, że NONI pomaga w leczeniu wielu przypadków klinicznych.

Jak już wspominałem wcześniej, Dr Gerson przeprowadził wiele badań klinicznych na pacjentach cierpiących na podwyższone ciśnienie krwi, a także na pacjentach posiadających wysoki poziom cholesterolu. NONI pozytywnie wpłynęło ona obniżenie wysokiego ciśnienia, a także na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu. Dr Gerson zauważył również, że inni pacjenci stosujący NONI przestali mieć problemy z ciągle pojawiającymi się skurczami, ustały problemy z żołądkiem, zmniejszyły się dolegliwości osób cierpiących na wrzody żołądka i na cukrzycę.DZIAŁANIE XERONINY I PROXERONINY NA MIĘŚNIE ŻOŁĄDKA:

W 1973 roku, kiedy to Dr Heinicke pracował nad swoją koncepcją działania xeroniny, porównał on wpływ xeroniny i proxeroniny na żołądek. W tym celu przeprowadził on eksperyment. Położył on wycinek z żołądka myszy na przyrząd służący do pomiaru napięcia mięśni. Dodawał on testowane próbki do stałego strumienia solnego zawierającego również inne składniki.

Rezultaty były uderzające. Jak tylko strumień zawierający xeroninę docierał do mięśni, zarówno częstotliwość jak i tempo oraz amplituda skurczów natychmiast zmieniały się i stabilizowały się na normalnym poziomie. Dla porównania, w przypadku, gdy strumień zawierający proxeronię docierał do mięśni - nie następowała żadna reakcja. Następnie, po upływie dwóch sekund, zarówno częstotliwość jak i amplituda skurczów wzrastały do rozmiarów, jakie występowały przy zastosowaniu rozwiązania wykorzystującego xeroninę. Dr Heinicke powtórzył ten eksperyment wielokrotnie i za każdym razem uzyskiwał te same rezultaty.

Powyższe dane świadczą o tym, że xeronina wywołuje natychmiastową reakcję w mięśniach, podczas gdy proxeronina musi najpierw ulec rozproszeniu w mięśniach, dopiero po przywróceniu jej do xeroniny, następuje oczekiwany efekt.

Wszystkie składniki występujące w związkach xeroniny są zawarte w NONI i Dr Heinicke uważa, że proxeronina pochodząca z NONI jest czynnikiem o znaczeniu krytycznym wpływającym na poprawę stanu żywego organizmu. Taki wniosek nasuwa się, ponieważ dostarczana do organizmu w pokaźnych ilościach proxeronina ulega przetworzeniu w niezbędną xeroninę.

Dr Heinicke uważa, że po zastosowaniu NONI wielu ludzi czuje się lepiej. W naszym badaniu brało udział ponad 10.000 osób stosujących NONI. U 80% z nich zaobserwowano lepsze samopoczucie i poprawę stanu zdrowia.

Nie dziwi już fakt, że osoby mające problemy ze zdrowiem powinny otrzymywać większą dawkę proxeroniny. Dlatego też osoby te powinny stosować NONI. przytoczone fragmenty pochodzą z książki dr Neila Solomona "Noni phenomenal healer"

   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design