NONINONI


                 MORINDA                 CITRIFOLIA
Historia
Opis owocu Noni
Działanie soku Noni
Działanie szczegółowe
Zastosowanie soku Noni
Podstawowe funkcje noni
Aktywne składniki
Lekarze
Badania Naukowe
Dawkowanie
Literatura
Artykuły
Opinie
Noni dla zwierząt
Wybróbuj sok
Zanim kupisz
Kontakt

Zastosowanie noniOwoc noni jest niezwykle uniwersalny. Prezentujemy niektóre z jego zastosowań medycznych - fragmenty książki Dr. Neila Salomona:

"Od roku 1997 studiuję działanie i praktyczne zastosowanie soku Noni pochodzącego z wysp polinezyjskich. Aby zbadać tajemnice i zastosowanie medyczne tego soku siedziałem długie godziny nad studiami o przypadkach różnych chorób i sprawozdaniami lekarzy oraz ekspertów. Analizowałem przebiegi prób klinicznych. Prowadziłem rozmowy z licznymi lekarzami oraz ponad 10.000 ludźmi, którzy Noni sok pili lub ciągle piją. Nasuwało mi się ciągle to same pytanie:

Jak to jest możliwe, że Noni sok tak wielu ludziom z tak różnymi chorobo - problemami może pomóc? Co jest tego tajemnicą? Ponad 87% z tych 10.000, którzy brali udział w naszej ankiecie mówią, że skutek jest różny ale zawsze jednak każdemu pomogło, włącznie w takich chorobach jak: leczenie wszelkich odmian raka, choroby serca, przewodu pokarmowego, udaru mózgu, cukrzycy, nadwagi, skóry czy chorób włosów. Ta notatka opowiada o moich doświadczeniach z sokiem Noni.

Noni jest owocem o niepowtarzalnych właściwościach leczniczych. Od ponad 2000 lat jest stosowany z ogromnym skutkiem w Polinezji, Chinach, Indiach. Noni wędrowało z tubylcami na wyspy Pacyfiku, Tahiti, Malezji - gdzie najlepiej rośnie w żyznej ziemi wulkanicznej, wolnej od zanieczyszczeń środowiska. Tak jak znane skądinąd ekstrakty aloes, kelp, papaja, pocygenol tm i inne wyciągi, udowodniono, że roślina Noni w wielu przypadkach chorobowych znacznie pomogła. Sam owoc w postaci soku jest nieprzyjemny i pachnie też nie miło. Przez dodatki innych soków jak winogronowego, jagodowego i receptury dwóch amerykańskich technologów spożywczych (Stephen Story i John Wadsworth) Noni sok stał się sokiem o łagodnym smaku i zapachu.

Cudowne działanie soku Noni na ludzkie zdrowie

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że Noni wzmacnia system immunologiczny, tzn. reguluje funkcję i regenerację zniszczonej komórki. Z tego faktu wynika, że Noni bierze udział w ważnym procesie przemian komórkowych, a to wyjaśnia nam, dlaczego Noni pomaga w tak wielu przypadkach. Dr Richard Dicks, lekarz kliniczny z New Jersey mówi: "musimy sobie uświadomić, że należy wrócić do podstawowych funkcji naszego ciała, tzn. że albo będziemy się odpowiednio odżywiać, albo spalimy nasze ciało". Noni ratuje nasze ciało, dając mu potrzebną i konieczną odżywkę regenerującą. Rzeczywiście Noni posiada ponad 100 różnych zastosowań. Poniższe informacje koncentruja się na kilku głównych zastosowaniach.

Jako roślina Noni ma bezcenne wartości lecznicze poprzez działanie w następujących schorzeniach:
  • reguluje nadciśnienie

  • melatonina i serotonina regulują sen, temperaturę i usposobienie

  • dodaje ciału energii

  • działa jak antyhistamina i antyzapaleniowo

  • łagodzi ból

  • ma właściwości antybakteryjne chroniące system trawienny oraz przeciwdziałające chorobom serca

  • przeciwdziała już w zanadrzu powstawaniu i rozwojowi komórek raka.


   Informacje umieszczone na tej witrynie służą wyłącznie do celów poznawczych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Nie należy odstawiać leków przepisanych przez lekarza bez konsultacji medycznej.
KONTAKT  |   Sklep - Suplementy   |   Portal informacyjny o naturalnych sposobach na zdrowie   

Design